Průvodce

‏‏

Důchodová reforma

AKTUALITY

čtvrtek 20. června

17:30MPSV spouští vlastní podcast. Formou rozhovorů s odborníky v něm bude přibližovat novinky, legislativní změny a jejich aplikaci do běžného provozu, ale také vysvětlovat novely zákonů a informovat o dění na ministerstvu. Podcast nazvaný Na vlnách práce a sociální politiky je koncipován jako rozhovor mezi moderátorkou Šárkou Černou a jejím hostem. Vždy bude reflektovat aktuální dění a témata, pro jejichž vysvětlování využívá odborníky napříč ministerstvem. Více informací a první díl podcastu s Marianem Jurečkou najdete zde.

17:00 - Dnes zasedli v Lucemburku evropští ministři v rámci Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (EPSCO). Českou delegaci vedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Na programu bylo mimo jiné dosažení obecného přístupu k revizi Směrnice o evropských podnikových radách. U směrnice o provádění zásady rovného zacházení (tzv. antidiskriminační směrnice) si ministři vyslechli zprávu o pokroku, stejně jako u návrhu Směrnice o stážích. Více informací najdete zde.

úterý 18. června 

17:00Rada vlády pro seniory a stárnutí populace připravuje každoroční ocenění osobností a organizací, které pomáhají budovat ČR jako společnost přátelskou pro každý věk. Nominace do jubilejního 10. ročníku soutěže jsou již spuštěny. Ocenění je udělováno ve čtyřech kategoriích. Nominace mohou zasílat obce, kraje, neziskové organizace, členky a členové Rady, i její stálí hosté. Více informací najdete zde.

ARCHIV AKTUALIT

Poslední aktualizace: 20. 6. 2024

Tiskové
zprávy

Novinky
Menu